ten10 oklar

TEN10 Online İngilizce bünyesinde genel İngilizce kurs programları haricinde, akademik hedefleri olan öğrencilerimiz için oluşturduğumuz IELTS Sınavı Hazırlık programlarında, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip bu spesifik sınava yönelik ihtiyaç duydukları ve duyabilecekleri, her teknik ve stratejik bilginin entegre edilerek, uygulamaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Genel İngilizce eğitimlerinden en az upper-intermediate seviyeye sahip öğrencilere yönelik olan bu sınav formatı, uygulanacak olan akademik seviye belirleme sınavları (Pre-diagnostic Test) ertesinde Profesyonel TEN10 Online İngilizce Sınav eğitmenleri tarafından verilmektedir.

IELTS Nedir?

 

IELTS, British Council, University of Cambridge ve International Development Programme of Australian Universities tarafından geliştirilmiş olan akademik bir dil sınavıdır. Türkiye’de belirli üniversiteler proficiency sınavından muaf olmaları ve farklı kurumların talebi doğrultusunda İngilizce seviyeleri ölçmek için IELTS sınavı tercih edilmektedir. Dünya çapında ise özellikle İngiltere, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkedeki yükseköğretim kurumları tarafından kullanılan bir sınavdır.

IETLS  4 ana becerinden oluşmaktadır ve bunlar; dinleme, okuma, yazma ve konuşmadır. Sınav 2 saat 45 dakika sürmekte olup, kâğıt üzerinde gerçekleşmektedir. IELTS sınav merkezlerinde gireceğiniz sınavda sizlere 3 ana beceri üzerinden sorular gelecektir. Konuşma sınavı ise ayrı bir gün, bir eğitmen eşliğinde 15 dakika kadar sürmektedir.

IELTS sınavı 9,0 puan üzerinden değerlendirilmektedir ve sınavdan başarısız olmak gibi bir kavramı bulunmamaktadır. Dil becerinizi ölçmek için kullanılan IELTS sınavında kabul edilen averaj puan 5.5 / 6.5 arasındadır. Testin Listening, Reading, Writing and Speaking bölümleri için ayrı ayrı 0 ile 9 puan arasında bir puanlama yapılır. IELTS ‘e göre her puanlama grubu farklı bir İngilizce yeterlilik düzeyine karşılık gelir. IELTS sınavına giren adayların derecelendirilmesi aşağıdaki gibidir:

 

9.0- Expert User

Dile tam olarak hakimdir ve 4 temel beceride (okuma, dinleme, konuşma, yazma) ileri bilgiye sahiptir.

 

8.0- Very Good User

Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Zor ve detaylı tartışmalarda başarılıdır.

 

7.0- Good User

Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır.

 

6.0- Competent User

Bazı hatalar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili etkili kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir.

 

5.0- Modest User

Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır.

 

4.0- Limited User

İlgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar.

 

3.0- Extremely Limited User

Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde genellikle zorluk yaşar.

 

 

 

2.0- Intermittent User

En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildiği konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker.

 

1.0- Non User

Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.

Ulusal geçerliliğe sahip olan ve 100 puan üzerinden değerlendirilen YDS sınavı ile IELTS sınavının not denklemini inceleyerek, IELTS’den aldığın ya da alacağınız notun hangi puana denk geldiğini görebilirsiniz:

 

IELTS YDS
9.0 100
8.5 95
8.0 90
7.5 85
7.0 80
6.5 75
6.0 70
5.5 65
5.0 60
4.5 55
4.0 50
3.5 45
3.0 40

 

 

IELTS Sınavına Kimler Katılabilir?

 

IELTS Genel ve Akademik olmak üzere iki gruba ayrılır: Genel IELTS sınavı özellikle yurtdışında iş deneyimine sahip olmak isteyenler, göçmenlik başvurusu yapanlar ve belirli eğitim programlarına dahil olmak isteyenler içindir. Akademik IELTS ise İngilizce konuşulan ülkelerde akademik eğitim programlarına ve yüksek öğretim programlarına katılmak isteyenler içindir.

 

IELTS Sınav Eğitim İçeriği Neleri Kapsar?

 

IELTS sınavına yönelik özel olarak oluşturduğumuz gruplarda, öğrencilerimize IELTS ile ilgili tüm ayrıntılı bilgiler ilk ders itibariyle entegre edilmektedir. IELTS sınavından sorumlu olacağınız 4 temel beceri üzerine yoğun alıştırma ve örnek verilerek, öğrencilere IELTS sınav stili derinlemesine tanıştırılır.

Farklı materyal ve kaynaklardan derlediğimiz soru tipleri ile öğrencilerimizin karşısına sınav esnasında çıkabilecek her tür soru tipinin altı çizilerek, stratejik yaklaşım ve çözüm yöntemleri gösterilmektedir.

Program dahilinde yoğun olarak IELTS testlerine tabii tutulan öğrencilerimiz, sınırlı süre içerisinde birçok kez sınav psikolojisini edinmiş ve deneyimlemiş olacaklardır.

 

Genellikle öğrencilerimizde gördüğümüz yazma tekniği eksiklikleri üzerine özel olarak gidilerek, profesyonel ve sofistike yazım önerileri ve stilleri tanıştırılmaktadır. Öğrencilerimizin yazma bölümünü rahat atlatabilmesi için profesyonel yazım örnekleri ve bu örneklere alternatif yaklaşım metotları ve kalıpları tanıştırılarak sınav esnasında %100 bir başarı elde etmelerini hedefliyoruz.

 

TEN10 ONLİNE İNGİLİZCE IELTS HAZIRLIK GRUPLARINA NASIL KATILIRIM?

 

IELTS hazırlık grubu oluşumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için                    0212 279 90 74’den arayabilirsiniz.

TOEFL ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin, özellikle akademik seviyede İngilizcelerini ölçmeleri için tasarlanmış bir ölçme sınavıdır.  Dünya genelinde yaklaşık 150 ülke tarafından aktif olarak kullanılmakta ve bu ülkeler dâhilinde 10.000’den fazla kurum tarafından geçerliliği uluslararası olarak değerlendirilen ve resmi bir sınav olarak kabul gören bir İngilizce Test sistemidir.  Bunlardan sadece biri olarak Türkiye’de de birçok özel kurum ve ÖSYM’de TOEFL Sınavını kabul etmektedir.

 

TOEFL sınavı IBT ve PBT olarak ETS (Educational Testing Service) firması tarafından yapılmaktadır.  TOEFL IBT – Internet –Based Test; internet tabanlı bir test sistemi olup, sadece ETS’nin yetkili sınav merkezlerinde bilgisayar ortamında online olarak gerçekleştirilmektedir ve bir ay içerisinde nerdeyse her Cuma ve cumartesi günleri yapılmaktadır. TEN10 İngilizce Eğitim Paketlerinden biri olan hazırlık sınıfımıza kayıt ile, öğrencilerimiz TOEFL sınavına konforlarından ve zamanlarından ödün vermeden hazırlanmaktadır

 

TOEFL PBT – Paper-Based Test; kâğıt üzerinde uygulanmakta ve sadece TOEFL IBT uygulanamayan ülkelerde yapılmaktadır.

 

TOEFL IBT sınavında adaylar 4 alanda, her alan 30 puan değerinde olacak şekilde toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Bunlar; Okuma, Dinleme, Konuşma, Yazma olup, yaklaşık 4- 4,5 saat sürmektedir.

 

OKUMA 60 –80 DK 36-56 SORU Bu bölümde öğrenciler 3 ile 4 farklı okuma metine cevap verirler. Okumadaki detayları akademik ölçüde görebilmeleri için farklı sorulara tabi tutulurlar.
DİNLEME 60-90 DK 34-51 SORU İki arkadaş- profesör ile öğrenci arasında geçen konuşmalar, tekrarda ders içerisinde konu anlatımı dinlemeleri gibi farklı türde dinlemeler ile öğrencilerinin derece derece dinlemedeki yeterlilik seviyeleri ölçülür.
Ara 10 DK Öğrenciler iki bölümün arkadaşından 10 dk’lık bir dinlenme molasına tabidirler. Mola zorunludur.
KONUŞMA 20 DK  6 GÖREV Konuşma bölümünde 6 farklı görev dağılımı yapılarak, öğrencilerin dinleme ve okuma ardından belirli konularda ve kısıtlı süre içerisinde konuşmaları gerekmektedir.
YAZMA 50 DK 2 GÖREV Yazma bölümünde 2 farklı görev yer alarak bir konu ile ilgili fikirlerini paylaşmaları ve ayrıca dinleme ve okuma bölümleri sonrasında konu ile ilgili ortak bir dengede yazabilmeleri ölçülür.

 

 

TOEFL’da başarısız olmak diye bir kavram yoktur. Sınavınız herhangi bir puan üzerinden öğrencilerin yabancı dil seviyesini ölçmektedir. Fakat farklı kurumların taban puan talepleri bulunmaktadır ve bu puanlara istinaden adayları değerlendirir. Türkiye içerisindeki kurumlar, kurum pozisyonu ve pozisyonun detaylı lığına göre 70- 90 puan arası bir beklentisi içerisine girebilir. Yurtdışında özellikle Anadili İngilizce olan ülkelerde ise 80-100 arası bir taban puan beklentisi içerisine girilebilir. Bunun için kurumum ön gördüğü şartnamelerin okunarak, ya da resmî web sayfası ziyaret edilerek gerekli bilgilendirmeler edinilmelidir.  Bunun dışında TOEFL sınavının geçersiz olması da söz konusu olabilir. Bu nedenle öğrenciler her bölümü sorularını yanıtlamaya çalışmaları gerekmektedir. Bölüm atlamamaları ve boşluk bırakmamaları önemle tavsiye edilir. Bu onların en sağlıklı biçimde İngilizce Bilgisinin değerlendirilebilmesi için de gereklidir.  Sınav esnasında uygunsuz bulunan davranışlar da sınavının iptal edilmesi ile sonuçlanabilir.  Öğrencilerin hiçbir kaynak kullanım arayışına girmeden, salt bilgileri ile sınav yerine varmaları ve sınavlarını bitirmeleri gerekmektedir ve şarttır.

 

TOEFL SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

 

Yurtdışı veya yurtiçi yüksek öğretim kurumda kayıt olmak isteyen öğrenciler,

İngilizce Dili ile ilgili alan programına kabul edilenler ve edilmeyenler,

Proficiency sınavından muaf olmak için dil yeterliliğini tescil etmek isteyenler

Yurtdışına göç etmek isteyenler,

Vize başvuru yapanlar,

Burs ve Sertifika amacı olanlar,

Herhangi bir kurumun akademik ya da ticari olarak kendi oluşumu içerisinde İngilizce Dil Bilgisi puanı talep ettiği herhangi bir alan için TOEFL sınavına katılabilirler.

 

TEN10 ONLİNE İNGİLİZCE TOEFL HAZIRLIK GRUP PROGRAMLARI

 

10 kişilik online sınıflarımız dahilinde 60 ders saatlik yoğun ders programımız ile sizleri hedeflediğiniz puanlara ulaştırmaktayız.  TOEFL sınavlarında yoğunlukla çıkan kelimelerin özümsenmesiyle, her alanda zengin pratik imkânı ile TOEFL ile ilgili tüm kaygılarınızı yok ediyoruz.  Öğrencilerimizin özellikle TOEFL sınavını tam olarak tanımalarını sağlayarak, gereksiz bilgileri dışarda bırakarak hedeflenmiş alanda uzman eğitmen kadromuz ile her bölüme özel teknik ve metot geliştirme dersleri sağlamaktayız. Öğrencilerimizin karşılarına çıkabilecek her kelimenin anlamını bilmek zorunda olmadıklarını, yine de bu sorularda başarılı olabileceklerini ve bu başarıya daha kestirme bir metot ile ve daha teknik bir yaklaşımla entegre etmeleri destekliyoruz ve sağlıyoruz.

 

TEN10 ONLİNE İNGİLİZCE TOEFL HAZIRLIK GRUPLARINA NASIL KATILIRIM?

 

TOEFL hazırlık grubu sadece TOEFL sınavına yönelik yoğun soru çözüm teknikleri içerdiğinden ve İngilizce Dil bilgisi anlatılmadığından C1 seviye altındaki öğrencilerinin başarılı olabileceği bir program olmamaktadır. Bu nedenle C1 seviyesi altında kalan adaylar, İngilizce grup programına girememektedir.  C1 seviyesi altındaki öğrencilerinin öncelikle genel İngilizce programlarında eksiklerini gidermeleri gerekmektedir.

TOEFL hazırlık grubu oluşumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için                    0212 279 90 74’den arayabilirsiniz.

YDS Nedir?

 

YDS sınavı açılımı ile “Yabancı Dil Sınavı” Ülkemiz sınırları içerisinde uygulanan bir Yabancı Dil Bilgisi tespit sınavıdır. Senede iki defa gerçekleştirilen YDS Sınavı dönemlerinden önce yoğun ve hızlı bir program olarak YDS’ye yönelik grup eğitimleri TEN10 Online İngilizce Dil Okulları bünyesinde oluşturulmaktadır. Gruplarımız dahilinde öğrencilerin sınava yönelik teknik ve stratejik becerilerini geliştirerek, YDS kapsamında sorulan soru türleri üzerine yoğun pratik ortamı sağlanmaktadır.

 

YDS Sınavı, ülkemizde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ dır. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) artık ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı) ve KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) yerine getirilmiş ortak sınavdır. YDS sınavı dâhilinde öğrencilerin; yabancı dil bilgisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisini çoktan seçmeli sınav yönetimi ile ölçmektedir.

 

 

YDS Kursu Sınıflarına Kimler Katılabilir?

 

TEN10 Online İngilizce YDS kursu Gruplarına online yapılacak gramatik seviye tespit sonucunda en az B2 – Intermediate Seviyesinde İngilizce Dilbilgisi olan adaylar katılabilmektedir. B2 seviyesi altında kalan öğrencilerimizin öncelikle Genel İngilizce Yeterliliklerini Genel İngilizce Online Grup Eğitimlerimiz ile gidermeleri bunun akabinde bir YDS programına katılmaları gerekmektedir.

 

 

YDS Sınavına Kimler Başvurabilir?

 

 • Üniversiteler kapsamında akademik kariyer hedefleri ile Doçent, Doktora ve Sanatta yeterlilik isteyenler,
 • Yüksek Lisans programına başlayacak olanlar,
 • Bir kamu kuruluşunda çalışan ve dil tazminatı nedeni ile dil belgesi ihtiyacı olanlar,
 • Yurtdışı görevi nedeni ile yabancı dil belgesine ihtiyaç duyan adaylar,
 • TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) veya DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) sınavlarına girecek adaylar,
 • Başvuracakları kamu kuruluşunun talebi doğrultusunda dil bilgisi belgesine ihtiyacı olan adaylar,

 

 

 

 

YDS’den Kaç Puan Almalıyım?

 

 • Doçent Adayları 100 üzerinden en az 65 Puan
 • Doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adaylar en az 55 puan
 • Öğretim elemanı kadrolarına girebilmek için en az 50 puan
 • Yabancı Dil kullanılan üniversitelerde Öğretim elemanı kadrosuna girmek isteyenler en az 80 puan almalıdır.

 

 

Yabancı Dil Belgesi talep eden diğer kurumlar, puan tabanlarına kendileri karar verebilmektelerdir. Diyebiliriz ki; talep edilen pozisyon yoğun İngilizce dil bilgisini gerektirmediği sürece uygun görülen YDS puan 50- 70 aralığındadır.

 

YDS sınavı toplamda 80 sorudan oluşup 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Her soru 1,25 puan değerindedir ve 4 yanlış 1 doğruyu götürmez.

 

 

YDS Grup Eğitiminde Ne Anlatılır?

 

TEN10 ONLİNE YDS İngilizce Hazırlık Kursu, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) girecek adayların, YDS sınavı dahilinde karşılarına çıkabilecek her türlü soru ve kalıplarda yoğun ders ortamı sağlayacakları ders programlarından oluşmaktadır. Bu programa göre öğrencilerimiz;

 

 

 • Farklı YDS Hazırlık kaynaklarından derleyerek oluşturduğumuz Dil Bilgisi Çalışmaları ile İngilizce dilindeki tüm dilbilgisi konularını detaylı olarak incelemekteyiz, böylece her öğrencimizin YDS’nin temeli olan Dil Bilgisi bölümde eksiksiz olarak ilerlemesini sağlamaktayız.

 

 • Kelime bilgisi YDS’ de başarılı olmanın kilit noktasıdır. Bu nedenle öğrencilerimiz için özellikle YDS sınavında yoğunlukla çıkan kelimeleri, okuma ve paragraf tarama yöntemi ile öğretmekteyiz. Öğrencilerimize sadece kelime öğretmeyi değil, karşılarına çıkan muhtemel bilmedikleri kelimeleri nasıl anlayabileceklerini ve kelimelere olan teknik yaklaşım metotlarını tanıştırmaktayız. Böylece öğrencilerimizin YDS sınavında karşılaşacakları bilmedikleri kelimelerin üstesinden gelmelerini sağlamaktayız.

 

 • Dil Bilgisi ve Kelime bilgisi bölümlerinde belli bir noktaya gelen öğrencilerimize YDS sınavında çıkan soru tipleri tanıştırılmaktadır. Bunlar;

 

 

 

Cloze Testler

 

Cümle Tamamlama

 

İngilizce- Türkçe, Türkçe- İngilizce Çeviri

 

Paragraf Okuma ve Cevaplama

 

Diyalog Tamamlama

 

Yakın anlamlı Cümle Soruları

 

 

 

Anlatım Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Çıkartmak gibi teknik bilgi ve strateji gerektiren alanlardaki sorular tanıtılarak, nasıl yaklaşılması ve çözüme ulaştırılması ile ilgili bilgiler verilmektedir. Bu bölümlerin hepsine hâkim olan, nasıl yaklaşması gerektiğini bilen öğrencilerimiz sınav günü hiçbir sıkıntı çekmeden sınavlarını verebileceklerdir.

 

 • Dilbilgisi ve kelime çalışmaları ve soru tiplerine göre stratejik yaklaşım derslerinden sonra son aşama; Yoğun YDS Sınavına tabi olmak…

 

Öğrencilerimiz kendilerini her alanda geliştirdikten sonra öğrenilen bilginin sağlaması olarak, düzenli YDS stilinde hazırlanmış sınavlara girmeleri gerekmektedir. Bu sınavlar tekrardan geçmiş yıllarda YDS sınavında sorulan soruların bir derlemesi de olabilmektedir.

 

Böylece öğrencilerimiz hem YDS sınavında düzenli olarak karşılarına çıkabilecek kelime düzeyinin farkına varabilecek, hem de teoride ve stratejide öğrenilen bilginin bir fiil uygulamasını yapmış olacaklardır.

 

TEN10 ONLİNE İNGİLİZCE YDS HAZIRLIK GRUPLARINA NASIL KATILIRIM?

 

YDS hazırlık grubu oluşumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için                    0212 279 90 74’den arayabilirsiniz.

pack_9

IELTS

2000 TL

 • Hafta içi her gün 1 saat canlı ders
 • 50 dakikalık gerçek dersler
 •  10 kişilik gruplar
 • Eğitim Süresi : 100 saat
pack_9

TOEFL

2000 TL

 • Hafta içi her gün 1 saat canlı ders
 • 50 dakikalık gerçek dersler
 •  10 kişilik gruplar
 • Eğitim Süresi : 100 saat
pack_9

YDS

2000 TL

 • Hafta içi her gün 1 saat canlı ders
 • 50 dakikalık gerçek dersler
 •  10 kişilik gruplar
 • Eğitim Süresi : 100 saat