BRIDGE AKREDİTASYONU

Bridge Education Group, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kuruluş olan ACCET tarafından tam olarak akredite edilmiştir. Her ne kadar bu ortak tarafından sunulan ve diğer yollardan akredite olabilecek diğer programlar gibi olmasa da, tüm Bridge kurslarına kadar uzanmaktadır.

Bir TEFL kursu seçerken kalite akreditasyonunun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz, çünkü prestijli akreditasyonun desteklediği bir kursa yapılan yatırım, bir eğitimci olarak kariyerinize yapılan bir yatırımdırTEFLOnline.com çekirdek müfredatı, ESL/EFL eğitiminin temelleri, video dersleri, açık kitap inceleme testleri ve her modül için yazılı ödevler içeren 13 modülden oluşmaktadır. Ek bölümler arasında bir terimler sözlüğü, eğitmenler için bir kaynak kitaplığı ve yurtdışında iş bulma rehberi yer almaktadır. TEFLOnline.com’a kayıt olduktan sonra, ödevlerinize not verecek ve kurs boyunca size rehberlik edecek özel eğitmeniniz sizin için atanacak.

Siz ve gelecekteki işverenleriniz, kurslarımızın arkasındaki akreditasyon olan ACCET (Sürekli Eğitim ve Öğretim için Akreditasyon Kurulu) konusunda kendinizi güvende hissedebilirsiniz; çünkü ACCET, akredite etmiş oldukları kurumlar tarafından verilen eğitimin kalitesi hakkında güvenilir bir idare olarak 1978 yılından bu yana ABD Eğitim Bakanlığı onaylı bir kurum olarak faaliyet göstermektedir.

 • Etkili öğretim stratejileri için ön önerilerde bulunulması.
 • İletişimsel Dil Eğitimi, Sesli-Dilbilim Yöntemi ve Doğrudan Yöntem gibi tarihi ve güncel dil öğretim yöntemlerinin kategorize edilmesi.
 • ACCET tarafından akredite edilmek kolay bir işlem değildir! ACCET değerlendiricileri tarafından Bridge kampüslerine düzenli ziyaretleri, kurumumuzun mali tablolarının analizini ve sıkı kalite standartlarına uymamız için yapılan sürekli kontrolleri (ISO 9001 Kalite Yönetimine eşdeğer) içeren titiz bir incelemeden bahsediyoruz.Bu sürekli değerlendirme sürecinin dört ana bileşeni aşağıdaki şekildedir:
  • 1- Sürekli bir eğitim misyonuna odaklanan kurumsal ve programa ilişkin amaç ve hedeflerin geliştirilmesi ve uygulanması
  • 2- Kurum tarafından kapsamlı, analitik bir öz değerlendirme incelemesi ve raporu
  • 3- Öz değerlendirmenin yeterliğini ve doğruluğunu değerlendirmek için yerinde profesyonel eş değerlendirmesi
  • 4- Kurumun taahhütleri ve uyumunun değerlendirilmesi amacı ile Akreditasyon Komisyonu tarafından bağımsız inceleme ve karar
 • Bridge, 1998 yılından bu yana ACCET tarafından akredite edilmiş olmanın gururunu yaşamakta, size ve başvuruda bulunduğunuz yurtdışındaki okullara, TEFL eğitim ve sertifikasyonunuzun kalitesini güvence altına almak adına profesyonel teminat sunmaktadır
 • Aslında çok şey! Hiç diğer TEFL sağlayıcılarının web sayfalarının .edu ile biten URL’leri olmadığını fark ettiniz mi? Bunun nedeni, bu alan ekinin ABD Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilmiş akreditasyon standartlarını karşılayan eğitim kurumları ve üniversiteler için ayrılmış olmasıdır.

  Diğer bazı hizmet sağlayıcıların aksine, biz bir seyahat şirketi değiliz; uluslararası eğitimde kökleri çok eskiye dayanan profesyonel bir organizasyonuz. Denver, Colorado; Santiago, Şili; Arjantin, Buenos Aires’de bulunan ofislerimiz, 1986’daki kuruluşumuzdan bu yana ABD’deki üniversitelerde eğitimci eğitimi, dil eğitimi ve üniversite giriş programları gibi hizmetler sunmaktadır. Daha fazlasını öğrenmek için bizi  www.ten10-tefl.bridge.edu adresinden ziyaret edin.

2

Bridge ve Northern Colorado Üniversitesi, 3 üniversite kredisi kazanmak için İngilizce Dilini Öğretme alanında Bridge International Diploması (öncü online TESOL sertifikasyon kursumuz) sunmak üzere ortaklık kurmuştur. Bu ortaklık, kariyer düşünen eğitmenlerin, eğitmen yetiştirmedeki mükemmelliği ile bilinen bir üniversiteden gelecek TESOL eğitimine doğru üniversite kredisi kazanmasını sağlamaktadır.

 

4

Bridge ayrıca, üniversite kredisi kazanmak için İngilizce Dilini Öğretme alanında Bridge International Diploma programına (en üst düzey e-öğrenme TESOL kursumuz) kayıtlı öğrencilerine imkan sunan Texas A&M Üniversitesi, Texarkana (TAMUT) ile de ortaklık kurmuştur. Nitelikli, başarılı IDELT Online öğrencileri, TAMUT’dan sertifikasyonlarıyla eş zamanlı olarak 3 üniversite kredi notu kazanabilir.

7

Ulusal Üniversite Kredi Tavsiye Hizmeti

Ulusal Üniversite Kredi Tavsiye Hizmeti (NCCRS), Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki üniversite dışı kuruluşlar için öğrenme deneyimlerini değerlendiren bir eğitim danışma hizmetidir. NCCRS, üniversite dışı kurs çalışmaları için kredi vermede rehber olarak kullanmak üzere sunar sonuçların üniversiteler tarafından kullanılmasına imkan sağlar.

NCCRS, ABD’deki 1.500’den fazla üniversitede kredi vermek için İngilizce Dilini Öğretme alanında Bridge International Diploması (IDELT) yerinde TEFL programını önermektedir. Bu öneri ile IDELT, Diğer Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretme alanında kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerini hedef alan eğitimciler için iyi bir seçenektir.

6

Bridge, Amerika Birleşik Devletleri’nde 4 haftalık yoğun bir TEFL kursu olan prestijli Cambridge University CELTA (Yetişkinlere İngilizce Öğretme Sertifikası) kursunu sunan sayılı 24 kurumdan biridir. Denver’daki merkezimiz, tesislerimizin, personelimizin ve programlarımızın kalitesini güvence altına alan titiz bir değerlendirme ve sertifikasyon süreci geçiren resmi bir CILTS (Cambridge Entegre Dil Öğretim Programı) Merkezi olarak da tanınmaktadır.

9

Bridge, Ulusal Uluslararası Eğitimciler Derneği (NAFSA) üyesidir. NAFSA, kendisini uluslararası eğitim ve değişime adamış, dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen bir kuruluşudur ve 150’den fazla ülkede, dünya çapında 3.500’den fazla kurumda 10.000’den fazla üyesi bulunmaktadır.

 

10

Santiago, Şili’de bulunan ve 4 hafta süren TEFL sertifikasyon kursları ve İngilizce dersleri veren Bridge merkezi, Bureau Veritas Quality International (BVQI) tarafından ISO 9001 standartlarına göre değerlendirilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

2
4
6